Home Sitemap Contact A A A    Zoeken:
Home > Over Staedion > Nieuws > Staedion leverde recordaantal woningen op in 2009

Staedion leverde recordaantal woningen op in 2009

08-07-2010
Loading...

Negatief financieel resultaat door economische omstandigheden

In 2009 leverde Staedion 799 woningen op. Dat is voor Staedion een recordaantal en ten opzichte van 2008 een stijging van ruim 40%. Staedion sloot het jaar af met een tekort van 12,7 miljoen euro, wat vooral wordt veroorzaakt door tegenvallende opbrengsten als gevolg van de economische omstandigheden. Van de in 2009 vrijgekomen woningen verhuurde Staedion 72% aan de primaire doelgroep, zoals gedefinieerd door VROM. Staedion besteedde vorig jaar ruim 78 miljoen euro aan maatschappelijke taken, waarvan het grootste deel in de vorm van lagere huren dan maximaal redelijk (40 miljoen) en onrendabele toppen (33 miljoen).


Van de 799 opgeleverde woningen zijn er 451 voor de verhuur en 348 voor de verkoop. Grote projecten waren Laan van Wateringse Veld, Stadspark Overvoorde en Hof Berestein. Staedion leverde ook woningen op in Delft (72) en Westland (26). Staedion voldeed met deze nieuwe woningen en de ingrijpende woningenverbeteringen ruimschoots aan de productieafspraken met de gemeente voor de periode 2006-2010. Over de gehele periode realiseerde Staedion 561 woningen méér dan was afgesproken. In totaal had Staedion eind 2009 31.909 woningen in exploitatie. Inmiddels heeft Staedion haar bouwambitie bijgesteld van 1.000 woningen per jaar naar 500.

Huurders
In het afgelopen jaar sloot Staedion 2.811 nieuwe huurcontracten af. Op 31.909 woningen betekent dat een mutatiegraad van 8,8% (tegen 9,2% in 2008). Het aantal huurders met betaalachterstand nam met ruim 100 af naar 2.463 huurders. Het achterstallige bedrag steeg met 10% naar ruim 1,7 miljoen euro. Op 31 december 2009 betaalden ruim 7.300 huurders hun huur juist vooruit.

Financiën
De bedrijfsopbrengsten daalden vorig jaar met 6,3% naar 234 miljoen euro. De opbrengsten uit verkoop van nieuwbouw en bestaand bezit lagen ruim 8 miljoen lager dan in 2008. De bedrijfslasten stegen met 48 miljoen naar 256,8 miljoen. Dat kwam vooral door hogere onderhoudskosten door toegenomen groot onderhoud. Ook is een voorziening opgenomen gericht op continuïteit van de wijkaanpak in de herstructureringsgebieden. Het balanstotaal nam in 2009 toe tot 1,7 miljard euro. Het eigen vermogen nam iets af tot ruim 290 miljoen euro. De solvabiliteit kwam in 2009 uit op 16,6% en lag daarmee boven de eigen norm van 15%. Staedion heeft inmiddels acties in gang gezet om de bedrijfslasten te doen dalen en de inkomsten uit verkopen en huren te verhogen.

Maatschappelijke uitgaven
Staedion gaf 0,8 miljoen euro uit aan huismeesters en wijkbeheerders. Aan projecten op het gebied van leefbaarheid werd 2,7 miljoen euro besteed. Via diverse convenanten voor begeleid wonen verhuurt Staedion inmiddels 360 woningen aan cliënten van onder andere Reclassering, Leger Des Heils, stichting Limor, Parnassia en Ipse de Bruggen. Daarnaast zijn er woningen vrijgemaakt in het kader van een project met de stichting MOOI voor tienermoeders en met de Kesslerstichting voor dakloze jongeren.

Meer informatie in het Jaarverslag 2009


Meer nieuws

Loading...

Staedion  |  Telefoon: 0900 - 1424  | E-mail: info@staedion.nl